Puding Dolgulu Kolay Yaş Pasta Tarifi

pratik yaş pasta tarifi
Lezzetli ve kolay yaş pasta tarifi arayanlara harika bir pasta önereceğim. Bu pastayı bir akşam aniden kalkıp canımızın pasta istediği bir anda yaptım. Pasta yapmak için o an evdeki malzemeler uygun görünmüyordu. Fakat evde hazırda pandispanyayı görünce bir paket pudingin ve kremşantinin olması yeterli oldu bizim için. Annem de genelde bu tarz pastaları çok sever. Ben hem sürpriz yapmak istedim hem de hepimizi mutlu edecek pasta yapayım dedim. Pastayı o akşam yaparken aynı zamanda çok eğlendim. Çünkü hiç yorulmadım ve çok pratik bir pasta olduğu için kimse pasta yaptığımı fark etmedi bile. Aniden içeriye pastayı getirdiğimde annem çok mutlu oldu. Pastanın böyle pratik olduğunu bilmeden önce annem şöyle dedi ; ya neden yaptın yoruldun. Çok uğraşmışsındır falan dedi. Tarifini anneme anlatınca bu defa bundan sonra bu pastadan yap dedi. Misafirler geleceği zamanda yaparsın bu güzel pastadan dedi. Genelde annem bana pek fırsat vermez işlerde ama bu pasta çok kolay olduğu için fikrini de değiştirdi.
Herkes kolayca hemen aynısı da yapabilir. Ben çiçek şeklini veren duy sayesinde de çok güzel bir pasta yaptım. Siz süslemesini istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Biraz hayal gücü yeterli olacaktır. Mesela üzerine meyveler dizebilirsiniz veya damla çikolata ve farklı şekerlemeler kullanarak süsleme yapabilirsiniz. Şimdi pratik pasta tarifimizin yapılışını anlatayım…

Malzemeler :
. 1 adet pandispanya
. 1 su bardağı süt veya meyve suyu
. 1 paket puding
. pudingin tarifine göre süt
. 2 paket kremşanti
. 1 su bardağı süt

Süslemek için :
. damla çikolata
. inci şekerlemeler

Yapılışı : Pastayı yapmak için öncelikle bir tencereye 1 paket pudingi ve tarifine göre gerektiği kadar sütü ocağa koyun ve pişirin. Ara sıra karıştırarak soğutun. 2 Paket kremşantiyi 1 su bardağı sütle mikser yardımıyla iyice çırpın ve buz dolabında 10 dk bekletin. Hazır pandispanya kekinizi ikiye ayırın ve süt veya meyve suyu ile iç kısımlarını ıslatın. Karıştırarak soğuttuğunuz pudingi kekin bir tanesinin üzerine dökün ve üzerini diğer kek ile kapatın. Üzerini kremşanti ile kaplayın. Çiçek şekli için sıkma torbasının ucuna çiçek şeklini çıkaran duy ile pastanın kenarlarına çiçek şekilleri yapın. Üzerlerine damla çikolata koyun ve pastanın ortalarına inci şekerlemelerden serpin. Buz dolabında 30 dk dinlendirdikten sonra servis yapabilirsiniz. Pastanız hazır.
Afiyet Olsun…

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*